Za nami już 9 edycji Festiwalu Dobrego Smaku w Łodzi, który integruje nie tylko środowisko kucharzy i restauratorów, ale również łodzian i mieszkańców innych miast przyjeżdżających specjalnie na to wydarzenia.

Co roku do konkursu na najlepsze dania i deser festiwalowy przystęppując dziesiątki restauracji i kawarni z okolic ulicy Piotrkowskiej. Każda edycja ma swój motyw przewodni, do którego muszą się dostosować kucharze buorący udział w konkursie. Z kolei porcje  i ceny są przystępne, by każdy chętny miał szansę spróbować jak najwięcej.

Festiwal Dobrego Smaku to nie tylko konkurs. W ramach kulinarnego weekendu odbywają się Szkoła Dobrego Smaku, Szkoła Dobrego Smaku dla dzieci, Kulinarna Gra Miejska.

Więcej o Festiwalu można znaleźć na stronie: www.festiwaldobregosmaku.eu

Re-Act Fashion to obecnie jeden z najważniejszych europejskich konkursów mody ekologicznej. Startują w nim młodzi projektanci, często jeszcze studenci szkół artystycznych. Projekty prezentowane podczas Re-Act Fashion Show są unikatowe, zachwycają oryginalnym wykorzystaniem surowców wtórnych. Inspiracją są żarówki, pasy samochodowe, tapicerka, kable termoizolacyjne czy tkaniny pochodzące z recyklingu.

Co roku na konkurs wysłane są setki zgłoszeń w nurcie eko, przy czym do ścisłego finału jury kwalifikuje 20 najciekawszych projektów, z których podczas uroczystej gali wybiera trzech laureatów.

Idea Re-Act Fashion trafia do wielu osób ze świata mody, ekologii oraz show biznesu. W 2009 roku ambasadorką projektu oraz prowadzącą galę finałową była Iza Miko, rok później zastąpiła ją Kinga Rusin. Z kolei w 2011 roku pokaz poprowadziła Ada Fijał.

Więcej o Re-Act można znaleźć na stronie: www.re-act.pl